Rýchlik Ján Volko si zašprintoval po titul Niké športovec mesiaca

Honorom Niké športovec mesiaca bol za august odmenený Ján Volko. Slovenský rýchlik na európskom atletickom šampionáte v Mníchove obsadil vo finále na 100 m vynikajúce 4. miesto. Od pódia ho delili len 3 stotiny sekundy.

Na ME sa predstavil tretíkrát. Vďaka výbornému času 10,16 s zaknihoval jeho najlepší výsledok na kontinentálnom šampionáte. Trojnásobného medailistu z halových ME zase v trati na 200 m delila od finále len stotina sekundy. Jeho doterajším maximom bolo 13. miesto zo 100 a 200 m z Berlína spred štyroch rokov.

Ján Volko má navyše vďaka partnerovi ankety stávkovej spoločnosti Niké možnosť vybrať si vychádzajúci talent, ktorý získa grant vo výške 5000 € prostredníctvom Fondu pre budúcnosť športu.

Trojnásobný medailista vďaka výnimočnému výkonu vyhral v ankete Niké športovec mesiaca s jasným náskokom. Na 2. mieste sa umiestnili futbalisti ŠK Slovan Bratislava vďaka postupu do skupinovej fázy prestížnej Európskej konferenčnej ligy a 3. priečka patrí nášmu štvorkajaku, ktorý si na 500 metrovej trati doniesol z Multišportových majstrovstiev Európy strieborné medaily.

Anketu Niké športovec mesiaca prináša stávková spoločnosť Niké v spolupráci s RTVS. O víťazovi ankety rozhodujú v hlasovaní športoví novinári.

Ohodnoť tento príspevok

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Ján Volko

Najrýchlejší Slovák Ján Volko dosiahol po troch medailových umiestneniach na halových ME ďalší výnimočný výkon. Na európskom atletickom šampionáte v šprinte na 100 m obsadil v Berlíne výborné 4. miesto.

Viac v článku
Sleduj Jána Volka na sociálnych sieťach