S „odmeňovačkami“ sa roztrhlo vrece

Porota Fondu pre budúcnosť športu zasadla tretíkrát za mesiac a vďaka tomu sa postarala o bohatý november. Dokopy v ňom potešila 64 športových subjektov, ktorým rozdelila vyše 110 000 €. Najnovšie potešila krasokorčuliarku, hokejistov, florbalistov, ale aj žrdkára, karatistov, či vodnoslalomárov, o ktorých budú nasledujúce riadky.

Juniorský majster sveta v hliadkach K1

Vodný slalom je bezpochyby najúspešnejší slovenský šport a nádej nadviazať na výnimočné výsledky má aj čerstvo odmenený Filip Stanko. V minulom roku sa vďaka veľkému odhodlaniu stal spolu s Ondrejom Macúšom a Richardom Rumanským majstrom sveta v hliadkach, kdežto u jednotlivcov obsadil 5. miesto. Výborné výsledky ho navyše motivujú k ďalšej práci. „Chcem sa opäť zlepšiť a zároveň by som sa rád dostal do seniorskej reprezentácie.“ Prehry ho podľa jeho presvedčenia posúvajú vpred. Možno mu práve tie dopomôžu, aby nadviazal na výkony Jakuba Grigara, či Petra Cibáka. „Nemám konkrétny vzor, ale sa snažím zobrať si príklad prakticky od každého, kto je odo mňa lepší.“

Karatistov vedieme k morálke, cti, integrite a úcte.

Karate Hakutsuru je klub z Lučenca pomenovaný podľa majestátneho bieleho žeriava, ktorý bol už v dávnych dobách námetom na rôzne pohyby v karate. Svojou výnimočnosťou sa považuje za dôkaz, že v súboji nemusí automaticky vyhrať najväčší a najsilnejší. Tým sa v Karate Hakutsuru riadia malí aj veľkí a výsledkom sú 4 víťazstva v Eurocupe, či titul majstra aj vicemajstra Európy. „Našich karatistov odmalička vedieme k úcte ku starším a k slušnosti. Zároveň ich učíme, aby bojové umenie využili jedine v prípade ohrozenia a v tom sme prísni. V skratke by som zhrnul, že ich vedieme k morálke, cti, integrite a úcte.“ Šéftréner Ján Gašperík zdôraznil, že karatistom zďaleka nezáleží len na výsledkoch. V klube sa zároveň každý týždeň bezplatne starajú o parakaratistov, z ktorých najlepších začleňujú aj medzi začiatočníkov. Grant tak opäť poputuje na správne miesto.

„Chcem sa priblížiť k piatim metrom“

Skokom o žrdi sa Boris Hojdík venuje len 6 rokov, no napriek tomu je šesťnásobný majster Slovenska, trojnásobný vicemajster a trikrát sa stal druhým vicemajstrom Slovenska. Ako to všetko dokázal za tak krátky čas? „Spočiatku moja konkurencia nebola veľká. Súťažil som vo svojej  kategórii, no zároveň som mohol pretekať aj so staršími. V jednom ročníku som preto získal hneď niekoľko medailí. Konkurencia však pribúdajúcimi rokmi narástla. V slovenskom rebríčku sa tak pohybujem medzi tretím a štvrtým miestom.“ Borisovým cieľom do najbližšej sezóny je opäť sa priblížiť k špičke a vďaka Fondu pre budúcnosť športu si pomôže novou žŕdkou, sústredením v zahraničí alebo novým výstrojom. „Pred skokom vždy pociťujem menší stres, strach, som plný adrenalínu. Po úspechu všetko opadne a prichádza pocit radosti a zadosťučinenia.“

Prihláste sa do Fondu aj vy!

Po bohatom novembri azda ani netreba presviedčať, že do Fondu pre budúcnosť športu sa skutočne oplatí zapojiť. Natočte preto maximálne dvojminútové video a prihláste ho na stránku www.nikefondsportu.sk.

2 Hodnotení

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Petra Vlhová

Petra Vlhová zaknihovala v kanadskom Tremblante 70. pódiové umiestnenie vo Svetovom pohári a neskôr vo francúzskom Courcheveli pridala jubilejné 30. víťazstvo. Gratulujeme!

Viac v článku
Sleduj Peťu na sociálnych sieťach