Simona Jozefčeková sa vďaka Fondu teší na novú loď

Čoskoro 13-ročná Simona Jozefčeková sa venuje najúspešnejšej slovenskej disciplíne pod piatimi kruhmi. Výborné výkony a jej nadšenie pre šport nenechalo chladnou ani porotu Fondu pre budúcnosť športu. Jej sľubne sa rozvíjajúcu kariéru podporila grantom v hodnote 2 000 €.

Vodný slalom nebol prvou voľbou

Talentovaná žiačka základnej školy sa športu na rozbúrenej vode venuje piaty rok. Podobne ako väčšina športovcov, ani Simonka si svoju srdcovku nenašla hneď. „Venovala sa plávaniu, no hľadali sme ďalší šport, kde by mohla byť úspešná. Na Liptove nám bez väčšieho prekvapenia skočil do oka vodný slalom. Máme tu jeden z najlepších areálov v krajine a práve v tomto športe sú na Slovensku možnosti, ktoré dávajú veľkú šancu preraziť,“ povedal nám na úvod otec mladej ratolesti Michal. Vďaka podpore z Fondu sa zanietená športovkyňa teraz teší na úplne novú loď, ktorá by ku nej mala doraziť v marci.

Na vodu by šla aj teraz

Na Slovensku sa členka Kanoe Tatra Klubu Liptovský Mikuláš umiestňuje na najvyšších priečkach. Prioritne sa venuje klasickému zjazdu, no v Slovenskom pohári si na spestrenie vyskúšala aj šprint a rovno z toho bol bronz. „Som rád, že sa v uplynulom roku naučila jazdiť v Čunove, kde je jeden z najťažších kanálov na svete. Verím, že rovnako bude napredovať aj v najbližšej sezóne.“ Otec Michal Jozefček však nebude držať palce len Simonke, ale aj Terezke, ktorej „druhým domovom“ je po vzore staršej sestry kajak. Obe sa predstavili na majstrovstvách Slovenska, kde ako inak, vyhrali viacero pódiových umiestnení.

Deťom sa pri vývoji častokrát menia záľuby. Ako je to v prípade vodného slalomu? „V poslednej sezóne sme sa zúčastnili pretekov v Poľsku, Česku, či Slovinsku a môžem povedať, že si to celé náramne užíva. Dokonca už teraz v januári, keď bolo 8-9 stupňov, pokúšala (smiech). Už ju to ťahalo na vodu.“

Zapojte sa do Fondu aj vy!

Meno Simona Jozefčeková sa možno o pár rokov objaví aj na televíznych obrazovkách. Hlavné však je, že robí niečo pre svoj rozvoj a baví ju to. Ak sa aj vy venujete nejakému športu a podpora z Fondu pre budúcnosť športu by vám pomohla v napredovaní, tak natočte video a prihláste ho na stránku www.nikefondsportu.sk. Veľa šťastia!

3 Hodnotení

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Stanislav Lobotka

Stanislav Lobotka získal titul Niké športovec mesiaca vďaka skvelým výkonom za SSC Neapol. Aj jeho pričinením suverénne kraľuje talianskej Serie A a darí sa mu aj v Lige majstrov, kde si pootvorili dvierka do štvrťfinále. Gratulujeme!

Viac v článku
Sleduj Stana na sociálnych sieťach