ŠK Liptov: „Nové zbrane sme naposledy kúpili pred 20-timi rokmi“

Po ochladení sa do popredia opäť derú zimné športy. V niektorých kluboch športovci len naberajú kondíciu a v ďalších sú tesne pred prvými pretekmi. Podpora 3 000 € z Fondu pre budúcnosť športu sa tak v ideálnom období dostala do klubu ŠK Liptov, ktorý vychováva mladých nádejných biatlonistov.

Vízia ŠK Liptov je jasná

Biatlonový klub s dlhoročnou tradíciou sa do Fondu prihlásil s videom, v ktorom použil veľavravnú myšlienku: „V deťoch vytvárame pozitívny vzťah k športu, zdravému životnému štýlu a lásky k prírode.“ Presne o tom má byť šport, preto má byť dotovaný značnými finančnými prostriedkami.

Situáciu v dobre nastavenom klube venujúcemu sa rozvoju detí sme rozobrali s trénerkou Oľgou Kopúnkovou, ktorá neskrývala radosť z podpory. „Úžasné! Náš klub má dlhoročnú tradíciu, ale naposledy sme zbrane kúpili cez jeden projekt 20 rokov dozadu. Značne sa nám však časom kazia a miestami sa nedajú opraviť. Vaša podpora pred začiatkom zimy nám tak padla nesmierne vhod. Niečo musíme doložiť, ale môžeme si zadovážiť 2 nové pušky. Rozmýšľali sme aj nad bežkami, či iným vybavením, ale najviac potrebujeme nové zbrane.“

Rukami im prešla aj olympionička

Klub aj s trénerkou majú za sebou kvalitnú prácu. Dôkazom je, že ním prešla napríklad aj olympionička Janka Gereková. Mladá nádeje, ktorých mená možno čoskoro budeme počuť, aj teraz lyžujú, či strieľajú za ŠK Liptov. „Poslednú zimu sme mali majstra Slovenska a víťaza rebríčka medzi najmladšími žiakmi Lukáša Hnilicu, no chytajú sa aj ďalší biatlonisti a biatlonistky. Musím pochváliť, že na technike v poslednom roku poriadne popracovali. Vidno, že aj rodičia s nimi pracujú. Očakávam preto ďalší progres.“

Odmenení biatlonisti tiež musia riešiť rôznorodé problémy a ťažkosti ako mnohé kluby na Slovensku. Čelia im však excelentne a za to si zaslúžia pochvalu. „Okrem toho, že sa zhoršujú zimné podmienky, tak sa pridávajú aj technické problémy. V klube však robíme, čo môžeme. V sklade sme napríklad pripravili strelnicu, ktorú sme ukázali aj v prihlásenom videu a rovnako máme priestor na posilňovanie.“ Trénujú dokonca aj na školstvom dvore, čo je veľkou atrakciou pre ďalších žiakov.

Zapojte sa do Fondu aj vy!

ŠK Liptov sa zapojil do Fondu pre budúcnosť športu a vďaka tomu si teraz môže vylepšiť celú zimnú prípravu. Preto ani vy neváhajte natočiť krátke dvojminútové video, nahrajte ho na stránku www.nikefondsportu.sk a veríme, že sa aj vďaka nám priblížite k športovému snu.

1 Hodnotení

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Ženská reprezentácia v stolnom tenise

Ženská reprezentácia v stolnom tenise prepísala históriu! Na MS družstiev v čínskom Čcheng-tu sa prebojovala medzi osem najlepších tímov, čo je nové maximum pre našu krajinu.

Viac v článku
Sleduj stolný tenis na sociálnych sieťach