Snaha obnoviť zašlú slávu Lokomotívy bola podporená sumou 5 000 €

Fond pre budúcnosť športu za necelé tri roky fungovania finančne pomohol takmer 500 skvelým talentom z rôznych športových odvetví po celom Slovensku. Rodina podporených športovcov sa opäť rozrástla. Ďalších 5 000 € získal trnavský hádzanársky klub HBC.

Stanislav Cintavý: „Zaujala nás ambícia vybudovať mládežnícku akadémiu“

Samotný akt odovzdania grantu sa udial pred nedávnym medzištátnym súbojom hádzanárov Slovensko – Čile. Za Niké sa tejto udalosti zúčastnil riaditeľ retailovej siete Stanislav Cintavý: „Sme veľmi radi, že dnes môžeme odovzdať grant z nášho Fondu aj hádzanárskemu klubu tu v Trnave. Trnava je športové mesto. Veľkú reklamu robia slovenskému Rímu predovšetkým futbaloví spartakovci, no bohatú históriu má aj hádzaná. Keď sa klub zapojil do nášho Fondu, zaujala nás jeho ambícia vybudovať mládežnícku akadémiu a vychovávať nové talenty pre tento krásny šport. Verím, že získaný grant vám pomôže k naplneniu vašich snov.“

Hádzanársky klub začal v posledných rokoch intenzívne pracovať na budovaní spomínanej hádzanárskej akadémie, ktorá bola za čias Lokomotívy po futbalovom Spartaku druhou najväčšou pýchou mesta Trnava. „Aj so školami chceme založiť športovú akadémiu, vďaka čomu by sa našich aktuálnych sto členov mohlo pokojne rozrásť aj na štyristo. Okrem toho všetci tréneri v klube máme vyšší vek, a tak veríme, že k hráčom postupne vychováme aj mladšiu generáciu trénerov,“ priblížil nám na úvod Ján Lukačovič, prezident klubu HBC Trnava, ktorý šek v hodnote 5 000 € dostal priamo na palubovke mestskej haly v Trnave.

Ján Lukačovič: „Sme veľmi radi, že hádzaná Trnavčanov opäť chytila“

Podpora z Fondu pre budúcnosť pôjde bez pardonu do mládeže. „Konečne nakúpime nejaké pekné dresy pre mladých. Zároveň pôjde grant do ďalších športových pomôcok, aj do výbavy na posilňovanie, ktoré vždy chýbali. Doteraz sme museli pracovať s menším obnosom peňazí a som rád, že teraz môžeme spraviť veľký krok vpred,“ povedal s vďačným tónom šéf trnavského hádzanárskeho klubu.

Prioritou HBC Trnava je mládež. Pri príležitosti 75. výročia sa však po desiatich rokoch podarila obnoviť aj mužská hádzaná, ktorej sa nadmieru darí. Po jesennej časti sú muži bez straty jediného bodu na čele druhej najvyššej celoslovenskej ligy. Zároveň, aj po dlhom spánku, ktorý trval dekádu, sa vďačné trnavské publikum expresne rýchlo zmobilizovalo. „Úprimne poviem, pred úvodnými zápasmi sme si hovorili, že by nás prekvapilo aj sto, či dvesto divákov. Prišlo však 600, neskôr 800 a posledný zápas na vlastné oči videlo 1200 ľudí. Sme veľmi radi, že Trnavčanov hádzaná opäť chytila.“

Do A-mužstva chceme postupne začleňovať odchovancov

Automaticky sa črtá otázka návratu trnavskej hádzanej do najvyššej Niké Handball Extraligy. „Zatiaľ sa nám darí, no chceli by sme do A-mužstva postupne začleniť viac odchovancov. Momentálne sme na každý zápas využívali dvoch až troch, kým do prípravy na jarnú časť by sa malo zapojiť 10 až 12 dorastencov. Trnavčania po dobrých výsledkoch túžia a tlačia nás do extraligy. Ja si však myslím, že sme od najvyššej súťaže ešte ďaleko. Hráčsky káder by aj bol, no finančne by to pre nás bol príliš veľký skok a chceme zanechať aj kontinuitu prechodu mladších hádzanárov k starším. V tomto smere by sme ešte mali rok počkať a potom už budeme pripravení pustiť sa do konfrontácie s extraligovými hráčmi.“

Prihláste sa do Fondu aj vy!

Entuziazmus hádzanárskeho klubu neušiel pozornosti Fondu pre budúcnosť športu. Máte aj vy ako zaujať porotu Fondu a chcete športovo rásť? V tom prípade natočte maximálne 2-minútové video, nahrajte ho na stránku www.nikefondsportu.sk a veríme, že uspejete.

Ohodnoť tento príspevok

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Martin Dúbravka

Brankárovi Newcastlu Martinovi Dúbravkovi stačili len dva reprezentačné zápasy k tomu, aby ovládol októbrovú anketu Niké športovec mesiaca. Proti Portugalsku a rovnako aj Luxembursku vytiahol niekoľko excelentných zákrokov, vďaka ktorým je Slovensko už len krok od postupu na ME. Gratulujeme!

Viac v článku
Sleduj Martina na sociálnych sieťach