Snom tenistu Lukáša Pokorného je prebojovať sa do najlepšej svetovej desiatky

Stávková spoločnosť Niké popri masívnej podpore vrcholového slovenského športu nezabúda ani na našich amatérov a mladé talenty. Za účelom ich podpory založila Fond pre budúcnosť športu, v ktorom sa môžu jednotlivci či kolektívy uchádzať o finančný grant na základe svojho videa. Niké už doteraz medzi 444 športových subjektov rozdelila z Fondu sumu 964 400 € a projekt sa ani zďaleka nekončí.

Venuje sa dvojhre i štvorhre

Štedrá sumu v podobe 5000 eur putuje tenistovi Lukášovi Pokornému, ktorý sa o Fonde dozvedel prostredníctvom sociálnych sietí. „Fond pre budúcnosť športu vnímam ako veľmi dobrú pomoc pre všetkých uchádzačov. Značne si ju vážim, keďže tenis je finančne poriadne náročný a nie je jednoduché sa mu venovať,“ zneli ďakovné slová tenistu. Lukáš patrí medzi hráčov, ktorí dosahujú dobré výsledky vo dvojhre i štvorhre. V roku 2020 sa stal dorasteneckým majstrom Slovenska v dvojhre v hale aj vonku a vo štvorhre v hale. Tento rok sa dostal do finále „pätnásťtisícového“ turnaja v rakúskom Bad Waltersdorfe a do semifinále turnaja v Budapešti.

Čoskoro si chce zahrať na grandslamoch

Lukáš Pokorný sa chce neustále zlepšovať, túži byť úspešný na tých najlepších turnajoch na svete a rád by si čoskoro zahral na slávnych grandslamoch. Jeho obrovským snom je jedného dňa sa prebojovať do TOP 10 na svete. Pridelené financie mu pomôžu pri pokrytí nákladov spojených s tenisovou prípravou, turnajmi a športovou výbavou.

Zapojte sa do Fondu aj vy!

Venujete sa športovej činnosti a potrebujete podporu? O finančný príspevok z Fondu pre budúcnosť športu sa môžete uchádzať aj vy! Je to jednoduché. Natočte svoje prezentačné video, v ktorom sa predstavíte a prihláste ho na stránku www.nikefondsportu.sk. Veľa šťastia!

Ohodnoť tento príspevok

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Ženská reprezentácia v stolnom tenise

Ženská reprezentácia v stolnom tenise prepísala históriu! Na MS družstiev v čínskom Čcheng-tu sa prebojovala medzi osem najlepších tímov, čo je nové maximum pre našu krajinu.

Viac v článku
Sleduj stolný tenis na sociálnych sieťach