Štedrý november! Fond v ňom opäť rozdával

Ak ste si nedávno všimli článok o podpore športovcov, tak nevidíte duplikát. Fond pre budúcnosť športu pred blížiacimi sa Vianocami pridáva. Po krátkom čase podporil ďalšiu dvadsiatku športovcov a klubov. Grant na zabezpečenie kvalitnejších podmienok odovzdal 700 športovým subjektom, ktorým rozdelil 1 700 000 €!

Adela Antušeková je fanatička do behania

Adelkine prihlásené video nás oslovilo hneď v prvom momente. Priam z neho sálalo veľké športové zanietenie. „Odmalička sa chcela venovať atletike a najmä pretekať. Teraz si plní sny.“ Prezradila nám jej mama Jana Antušeková. Vytrvalo kráča za svojimi cieľmi napriek zdravotnému znevýhodneniu, s ktorým sa narodila. Je nepočujúca. Bez problémov však preteká aj s tými, ktorí sluch majú, tento rok sa navyše zúčastnila ME juniorov nepočujúcich, v najbližšom roku sa teší na MS juniorov nepočujúcich v Taiwane a v roku 2025 sa na deaflympiáde v Japonsku, ku ktorej účasti jej pomôže aj Fond pre budúcnosť športu, nechce len ukázať. „Jej cieľom je dosiahnuť tam čo najlepší výsledok. Vzorom je jej sestra, ktorej pekné umiestnenia túži minimálne zopakovať.“

„Je skvelé byť pred Peťom Saganom“

Do najnovšej várky odmenených sa dostal aj najvyššie umiestnený Slovák v rebríčku UCI Lukáš Kubiš. „Je skvelé byť pred Peťom Saganom, aj keď len papierovo. Som si totiž vedomý toho, že by som sa pred neho nedostal, ak by nekončil kariéru. Je to svetový fenomén.“ Stále len 23-ročný cyklista bol najlepším Slovákom na tohtoročných pretekoch Okolo Slovenska a aj vďaka nim ho v najbližšom roku čakajú mnohé výzvy. „Po piatich rokoch v banskobystrickej Dukle som prestúpil do Elkov-Kasper. Teším sa na novú výzvu, na MS, ME a rovnako dúfam, že uspejem v internej kvalifikácii so Svrčekom a Štočekom o Paríž.“

Víťazi slovenskej Ligy mládeže v plutvovom plávaní

Do konca roka 2023 zostáva mesiac a pol, no senecký klub Water Dragons ho už teraz môže označiť za výnimočný. Po viac ako desiatich rokoch sa odčlenil od SPORT CLUB Senec a ako novozaložený klub ešte pred oslavou prvého výročia dosiahol historický úspech. Prvýkrát v dejinách seneckého plutvového plávania sa stal v Lige mládeže najlepším na Slovensku. „Do finále Ligy mládeže sme nastúpili na priebežnej 4. priečke. S malou dušičkou sme verili, že získame aspoň bronz. My sme však dobehli chýbajúce body.  Stali sme sa najlepším klubom na Slovensku a vďaka vašej podpore si teraz navyše budeme môcť dovoliť klubové oblečenie a ďalšie pomôcky, ktoré potrebujeme pre ďalšie napredovanie.“ Povedala nám predsedkyňa a trénerka klubu Martina Szabóová.

Prihláste sa do Fondu aj vy!

Cyklista, plavci s plutvami, bežkyňa aj ďalší odmenení športovci sa môžu tešiť na sústredenia, nové pomôcky, výstroj a podobne. Krok vpred však môžete spraviť aj vy. Natočte a prihláste vaše video na stránke www.nikefondsportu.sk. Nenechajte si ujsť možnosť získať grant z Fondu pre budúcnosť športu.

2 Hodnotení

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Petra Vlhová

Petra Vlhová zaknihovala v kanadskom Tremblante 70. pódiové umiestnenie vo Svetovom pohári a neskôr vo francúzskom Courcheveli pridala jubilejné 30. víťazstvo. Gratulujeme!

Viac v článku
Sleduj Peťu na sociálnych sieťach