Talentovaní futbalisti o ME 2024

Spoločnosť Niké a rovnako Fond pre budúcnosť športu futbal doslova milujú. Podporovaní tak nie sú len profesionáli, ale aj amatéri. Grantom potešili fantastických 123 futbalových subjektov a pri príležitosti dlho očakávaných ME sme štyrom/piatim z nich položili anketové otázky. Kto sa stane majstrom Európy a ako sa bude dariť našim?

Tadeáš Studený (PFK Piešťany)

Začínal s hokejom, vyskúšal si aj bicyklovanie, či tenis, ale na celej čiare nakoniec vyhral futbal. Tadeáš Studený v ňom pôvodne strieľal góly, ale jeho nadpriemerné futbalové myslenie ho v Piešťanoch neposunulo len o kategóriu vyššie, ale aj do pozície záložníka. Fond pre budúcnosť športu mu pomohol s uhradením nákladov na turnaj vo Viedni a teší sa aj na nové kopačky. Jeho snom je zahrať si v kráľovskom veľkoklube Real Madrid.

Umiestnenie Slovenska na ME – Nepostúpi zo skupiny
Najobľúbenejší hráč Slovenska na ME – Juraj Kucka
Kto sa stane majstrom Európy – Portugalsko
Ktorej repre fandí okrem Slovenska – Portugalsko
Najobľúbenejší zahraničný hráč – Cristiano Ronaldo, Vinicius Juniór

Sofia Anna Škerdová (1. FC Slovácko)

Zastúpenie v ankete má aj Sofia Anna Škerdová, ktorá v poslednej sezóne zaknihovala s českým 1. FC Slovácko 3. miesto. Devätnásťročná futbalistka si pripísala aj ďalší výrazný úspech v podobe pozvánky do reprezentácie. Grantom uhradila kopačky aj individuálne tréningy a keby ste sa pýtali, že ako sa dostala k futbalu, tak úplne jednoducho. V škole videla krúžok a bolo vymaľované. Pre šťastie má počas zápasov v kopačke štvorlístok.

Umiestnenie Slovenska na ME – osemfinále
Najobľúbenejší hráč Slovenska na ME – Lukáš Haraslín
Kto sa stane majstrom Európy – Francúzsko
Ktorej repre fandí okrem Slovenska – Španielsko
Najobľúbenejší zahraničný hráč – Kylian Mbappé

Leon Oltman (MFK Zemplín Michalovce)

„Raz budem profesionálny futbalista.“ Presne s tou myšlienkou chodí spať a rovnako aj vstáva 13-ročný Leon Oltman, ktorého ´kariéru´ by už teraz mohol nejeden závidieť. Do desiatich rokov hral neďaleko Malagy v Španielsku. Pôvodne ťažšie znášal sťahovanie na Slovensko. Zistil však, že môže ťažiť z inakosti a teda z rozličnej techniky naučenej v Španielsku. Grantom uhradí tréningové kempy a nové pomôcky. Má aj zaujímavý rituál. Pred každým zápasom si dá paradajkovú polievku.

Umiestnenie Slovenska na ME – Minimálne osemfinále
Najobľúbenejší hráč Slovenska na ME – Milan Škriniar
Kto sa stane majstrom Európy – Portugalsko
Ktorej repre fandí okrem Slovenska – Španielsko
Najobľúbenejší zahraničný hráč – Lionel Messi

Eliáš Dubovec a Oliver Dubovec (MŠK Žilina)

Do ankety sa dostali aj bratia, ktorí s futbalom začali v Rajci, ale momentálne sú členmi akadémie MŠK Žilina. Eliáš Dubovec je útočník a hrá za kategóriu U12 a starší brat Oliver je pre zmenu brankárom v kategórii U14. Obom v poslednej sezóne ušiel titul o vlások, rovnako si naň brúsia zuby v nasledujúcej a spoločne fandia Manchestru United. Fond pre budúcnosť športu im spríjemnil Vianoce, keď „pod stromčekom“ našli nové rukavice, lopty, kopačky aj celé súpravy vo farbách „Šošonov“.

Umiestnenie Slovenska na ME – 4. miesto
Najobľúbenejší hráč Slovenska na ME – Lukáš Haraslín
Kto sa stane majstrom Európy – Portugalsko
Ktorej repre fandí okrem Slovenska – Anglicko
Najobľúbenejší zahraničný hráč – Cristiano Ronaldo, Manuel Neuer

8 Hodnotení

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Petra Vlhová

Petra Vlhová zaknihovala v kanadskom Tremblante 70. pódiové umiestnenie vo Svetovom pohári a neskôr vo francúzskom Courcheveli pridala jubilejné 30. víťazstvo. Gratulujeme!

Viac v článku
Sleduj Peťu na sociálnych sieťach