Talentovaní hokejisti o MS 2024

Hokejové Slovensko je vo vytržení. Po roku sme sa opäť dočkali hokejového sviatku, na ktorom pevne veríme, že ani omylom nebudeme hrať druhé husle! Pri tejto príležitosti sme pripravili anketu s tromi talentovanými hokejistami z takmer 60 podporených hokejových subjektov. Kto podľa mladíkov získa majstrovskú trofej a kam to dotiahne Slovensko?

Boris Krajčír (HK Levice)

Stále len 14-ročný Boris Krajčír má za sebou už ako žiak základnej školy kvalitné medzinárodné hokejové turnaje. Do Lotyšska, Francúzska a najnovšie aj do Švédska, kde mu s úhradou pomohol Fond pre budúcnosť športu, sa dostal v rámci výberu talentovaných hokejistov. Hráč Levíc vďaka tomu získal nenahraditeľné skúsenosti na ceste za jeho snom –  túži sa stať profesionálnym hokejistom. Aktuálne sa teší na majstrovstvá sveta, na ktorých verí, že naši reprezentanti budú hrať o medailu.

Umiestnenie Slovenska na MS – 3. alebo 4. miesto
Kto sa stane majstrom sveta – Kanada
Ktorý tím inkasuje najviac gólov – Poľsko
Najobľúbenejší hráč Slovenska na MS – Juraj Slafkovský
Ktorého zahraničného hráča by chcel vidieť na MS – Connor Bedard

Hana Krákorová (ŠKP Bratislava)

Talentovaná reprezentantka hrajúca za ŠKP Bratislava sa do Fondu pre budúcnosť športu prihlásila s cieľom zabezpečiť si nové hokejové pomôcky. Kúpila si korčule aj dve hokejky a jednou z nich v januári strelila víťazný gól, ktorý rozhodol o postupe do štvrťfinále MS žien do 18 rokov. Pre Hanu Krákorovú to bola tretia účasť na MS do 18 rokov, na ktoré sa prvýkrát dostala už ako 15-ročná. Jej snom je hrať v zámorí univerzitný hokej a pre zaujímavosť pred prvým buly v rámci rituálu vždy dvakrát podupká na jednej aj druhej nohe.

Umiestnenie Slovenska na MS – Semifinále
Kto sa stane majstrom sveta – Kanada
Ktorý tím inkasuje najviac gólov – Poľsko
Najobľúbenejší hráč Slovenska na MS – Martin Fehérváry
Ktorého zahraničného hráča by chcel vidieť na MS – Connor Bedard

Ján Krempaský (HOBA Bratislava)

Inštinkt na góly má vrytý v DNA! Preto sa 16-ročný Ján Krempaský takmer každú sezónu teší z honoru najlepšieho strelca. Hráč HOBA Bratislava sa k hokeju dostal vďaka kamarátovi, ktorého ako 6-ročný stretol v okolí zimného štadióna v Poprade, odkiaľ pochádza. Nebolo o čom, hokeju doslova prepadol, hrá ho do dnes a na konte má niekoľko individuálnych aj tímových úspechov na celoštátnej úrovni. Vďaka grantu sa na ďalšiu sezónu môže pripravovať aj s novým výstrojom, hokejkami a uhradí si aj osobného trénera.

Umiestnenie Slovenska na MS – Štvrťfinále
Kto sa stane majstrom sveta – Kanada
Ktorý tím inkasuje najviac gólov – Poľsko
Najobľúbenejší hráč Slovenska na MS – Martin Fehérváry
Ktorého zahraničného hráča by chcel vidieť na MS – Sidney Crosby

3 Hodnotení

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Petra Vlhová

Petra Vlhová zaknihovala v kanadskom Tremblante 70. pódiové umiestnenie vo Svetovom pohári a neskôr vo francúzskom Courcheveli pridala jubilejné 30. víťazstvo. Gratulujeme!

Viac v článku
Sleduj Peťu na sociálnych sieťach