Talentovaný bežec Staník si vďaka Fondu zatrénuje v horách. Sníva o St. Moritzi

Do Fondu pre budúcnosť športu sa zapájajú tímy i jednotlivci. Jedným z nich je aj vytrvalostný bežec Michal Staník, ktorého Komisia Niké štedro odmenila. Dvadsaťročnému bežcovi z Považskej Bystrice pomôže v kariérnom raste grant v hodnote 3000 eur.

Ešte o ňom budeme počuť

Donedávna vekom junior zbiera výborné výsledky na 3, 5 a 10-kilometrovej trati. V tejto kategórii sa stal 8-násobným slovenským šampiónom a dvakrát prekonal slovenský rekord. Nejde teda o žiadneho „hobíka“. Zo Staníka totiž rastie bežec európskych rozmerov. Nedávno si vylepšil osobný rekord na 10-kilometrovej trati na ceste na výborných 31:46 min., čo činí tempo 3:11 min/km. Ruku na srdce, koľko by ste s ním odbehli? Michal je inak skromný chlapec a pracovitý športovec.

Keď sa Michal dozvedel, že Niké mu prostredníctvom Fondu udelí štedrý grant, z jeho hlasu bolo počuť úprimnú radosť. „Skvelé, takáto správa vždy poteší. Mám za sebou ďalšiu veľmi úspešnú sezónu, vyhral som majstrovstvá Slovenska v behu do vrchu, čakajú ma ME v krosovom behu a potom sa už budem pripravovať na halovú sezónu, “ prezradil svoje plány do budúcnosti.

Snom St. Moritz

Michal už aj vie, kam poputujú peniaze z Fondu. Blíži sa totiž zimná príprava a atléti sa musia neustále udržovať v kondícii. „Už vo videu som spomenul, že podporu využijem na zafinancovanie vysokohorského sústredenia. Mojim snom je trénovať vo švajčiarskom St. Moritzi, ale určite navštívim aj Tatry,“ prezradil nám úspešný bežec.

K športu ho odmalička viedol otec Jozef, a hoci na istý čas dostal prednosť futbal, k atletike sa vrátil. Jeho vzormi sú bývalé veľké osobnosti slovenských vytrvalostných behov – Róbert Štefko a Miroslav Vanko. Aj vďaka Fondu pre budúcnosť športu môže napredovať a plniť si sny. Jeho najväčším kariérnym je bežať na olympijských hrách.

Fond je tu pre každého

Ak sa chceš pridať k oceneným, je to jednoduché. Stačí zapojiť kreativitu, natočiť vtipné video, kde sa predstavíš a zavesiť ho na stránku www.nikefondsportu.sk. Pokiaľ bude kvalitné a zaujme Komisiu Niké, odmena ťa neminie.

2 Hodnotení

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Ženská reprezentácia v stolnom tenise

Ženská reprezentácia v stolnom tenise prepísala históriu! Na MS družstiev v čínskom Čcheng-tu sa prebojovala medzi osem najlepších tímov, čo je nové maximum pre našu krajinu.

Viac v článku
Sleduj stolný tenis na sociálnych sieťach