Tamara Masárová po zisku titulu majsterky Európy túži po úspechu aj na MS

Fond pre budúcnosť športu, ktorý založila stávková spoločnosť Niké na podporu slovenských amatérskych športovcov a mladých talentov, už začal písať tretí rok svojej existencie. Zatiaľ finančne pomohol vyše 400 jednotlivcom či kolektívom, medzi ktoré rozdelil sumu 835 900 €.

Mama mladej tanečníčky neskrývala vďačnosť

Z podpory sa teší aj 14-ročná Tamara Masárová venujúca sa tancu v klube Deep dance club Martin. Myšlienku prihlásiť sa do Fondu Tamare vnukla jej mama, ktorá sa o tomto projekte dozvedela prostredníctvom reklamy na sociálnych sieťach. Keď sme pani Masárovej oznámili správu o tom, že Tamarine video našu porotu zaujalo a rozhodla sa jej udeliť finančný grant, neskrývala obrovskú radosť. „Sme nadšení z toho, že ste sa našu dcéru rozhodli podporiť a veľmi milo sme prekvapení aj výškou pridelenej sumy. Tanec je finančne náročný šport. Výdavky sú najmä na kostýmy, cestovanie do zahraničia a ďalšie športové doplnky. Pre nás je takáto pomoc veľmi cenná,“ zneli ďakovné slová Petry Masárovej.

Úspechy na slovenskej i medzinárodnej scéne

Tamara pod vedením trénerky Adely Petrovičovej súťažne tancuje od svojich siedmich rokov a jej obľúbeným štýlom je disco dance. Pochváliť sa môže množstvom vynikajúcich výsledkov z popredných podujatí nielen slovenskej, ale i svetovej scény. Veľké úspechy žala najmä v júni tohto roku, keď sa stala majsterkou Slovenska v sólových disciplínach disco dance i disco freestyle a z majstrovstiev Európy brala v tých istých disciplínach zlato i striebro. Nezaháľa ani počas letných prázdnin a aj v týchto dňoch je na jednom z mnohých sústredení a prípravných kempov, kde sa pripravuje aj pod dohľadom zahraničných lektorov

Mladú tanečníčku čakajú v septembri dve prestížne podujatia. Na začiatku mesiaca sa predstaví na Svetovom pohári vo Varšave a v polovici septembra príde výzva na majstrovstvách sveta vo Švédsku, kde sa pokúsi o ďalšie medailové umiestnenie.

Zapojte sa do Fondu pre budúcnosť športu aj vy!

Patríte medzi športových amatérov alebo mladé talenty? Potom sa môžete o podporu z Fondu pre budúcnosť športu uchádzať aj vy. Je to jednoduché. Natočte svoje prezentačné video, prihláste ho do Fondu na stránke www.nikefondsportu.sk a možno pomôžeme pri napĺňaní športových snov aj vám!

1 Hodnotení

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Juraj Slafkovský

Náš obrovský hokejový talent po zažiarení na olympiáde v Pekingu aj na MS 2022 dosiahol jeden z najväčších úspechov slovenského hokeja. Montreal Canadiens si ho v prestížnom drafte NHL vybral z 1. miesta!

Viac v článku
Sleduj Juraja na sociálnych sieťach