Teqballistom patrí 66. miesto z 2 000 klubov

Teqball patrí medzi najrýchlejšie sa rozvíjajúce športy. Registrujeme ho približne 10 rokov a čoskoro by sa mohol objaviť aj na olympiáde. Do Fondu pre budúcnosť športu sa prihlásil najlepší klub reprezentujúci daný šport na Slovensku a uspel. Nazrite s nami do „kuchyne“ Rodman Teq Academy.

Učia sa od najlepších

Odmenený klub nám predstavil jeho zakladateľom Branislav Rodman. „Akadémiu sme vytvorili minulý rok pre zabezpečenie lepších podmienok pre záujemcov o teqball. Doteraz sme v Bratislave fungovali prakticky na voľnej nohe a cítil som, že je veľmi ťažké takto napredovať. Vytvorením akadémie sme získali napríklad viacero sponzorov na súťažné súpravy, ktoré sú podmienkou pre účasť na turnajoch.“ Možno nepreženieme, keď napíšeme, že grant z Fondu môže byť pre Rodman Teq Academy kľúčovou vzpruhou. „Dostali sme prvý finančný príspevok, ktorý budeme môcť použiť napríklad na turnaje v zahraničí. Tam by sme mohli dobrými výsledkami získať ďalšie financie, a tak sa dostať do ideálneho kolobehu.“

Najbližšie sa členovia akadémie chystajú do chorvátskej Puli. V rámci európskej tour môžu získať financie, ale aj body do renkingu pred blížiacimi sa MS, ktoré budú pravdepodobne v Thajsku. Tam by členovia akadémie nemuseli hrať druhé husle. „Momentálne sa nachádzame na 66. mieste z približne 2000 registrovaných klubov svetového rebríčka. Jednotlivo ako hráči už klopeme na prvú svetovú stovku.“ Nejde však o náhodu. Učia sa od najlepších. „Teqball je už sčasti profesionálny. Nájdu sa športovci, ktorí sa ním živia najmä v Maďarsku, Rumunsku či Poľsku.“  Práve s našimi južnými susedmi akadémia aj spolupracuje. Môžu to tak dotiahnuť ďaleko.

„Slzy až na krajíčku“

Už teraz majú za sebou hŕbu úspechov na domácej aj medzinárodnej scéne. „Na Slovensku prebieha prvý ročník ligy, kde sme naprieč piatimi kategóriami bez prehry a to máme za sebou štyri kolá z piatich.“ Ďalší významný výsledok dosiahli na Európskych hrách. „V mixe sme obsadili 5. miesto, ktoré je najlepším umiestnením Slovenska v histórii na tak významnom podujatí. Po vyžrebovaní skupiny som však mal slzy na krajíčku. Namiešali nám totiž Rumunsko, Francúzsko a Poľsko, ktoré získalo na EH bronz. Zvyšné krajiny zas brali na predošlých MS medaily“ Reprezentácia na spomínaných hrách bola tvorená výlučne z hráčov, ktorí trénujú v  Rodman Teq Academy, a v prípade blížiacich sa MS by tak malo byť minimálne v ¾ prípadoch.

Pozitívne vyzerá aj budúcnosť úspešného teqballového zoskupenia. „Trénujeme v Petržalke, kde má prakticky každý možnosť rozvíjať sa bez ohľadu na to, či je členom klubu alebo nie. Neverbujeme nasilu, snažíme sa získavať členov bez nátlaku.“ Na rovnakom stole ako teqball sa na svetlo sveta predierajú aj teqvoly, teqis, teqpong, či parateq, ktoré v akadémii berú ako doplnkové športy na nadobúdanie nových schopností.

Urobte rozhodujúci krok s Fondom aj vy!

Rodman Teq Academy píše ďalší krásny športový príbeh. Na jeho členov môžeme byť právom hrdí aj v zahraničí a možno aj vďaka Fondu pre budúcnosť športu urobia rozhodujúci krok. Ten však môžete spraviť aj vy. Prihláste svoje video na stránku www.nikefondsportu.sk.

Ohodnoť tento príspevok

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Petra Vlhová

Petra Vlhová zaknihovala v kanadskom Tremblante 70. pódiové umiestnenie vo Svetovom pohári a neskôr vo francúzskom Courcheveli pridala jubilejné 30. víťazstvo. Gratulujeme!

Viac v článku
Sleduj Peťu na sociálnych sieťach