Titul Niké športovec mesiaca premiérovo získal Stanislav Lobotka

Šikovný stredopoliar zažiaril vo farbách talianskeho SSC Neapol. V mesiaci február nastúpil na päť stretnutí a zakaždým aj s jeho výrazným prispením so spoluhráčmi slávili víťazstvo. Štyri výhry si v boji o Scudetto pripísali v talianskej Serie A a z triumfu sa radovali aj v osemfinále Ligy majstrov.

Stanislavovi Lobotkovi a rovnako aj Neapolu nevyšiel len február, ale žiaria počas celej sezóny. Aj preto sa v jednej z najkvalitnejších líg sveta s náskokom 18 bodov blížia k titulu a ďaleko nie je ani postup do štvrťfinále Ligy majstrov.

Anketa Niké športovec mesiaca, okrem ceny pre víťaza, prináša prostredníctvom Fondu pre budúcnosť športu možnosť oceniť a pomôcť vybranému športovému subjektu sumou 5 000 €. Koho si vo fantastickej forme hrajúci futbalista vyberie?

Boj o najlepšieho Slováka v mesiaci február nebol vôbec jednoduchý. Hráč Neapola za sebou nechal na druhom mieste skejtbordistu Richarda Turyho, ktorý na majstrovstvách sveta obsadil v disciplíne street skvelé 5. miesto a tretí v ankete Niké športovec mesiaca skončil športový strelec Juraj Tužinský, ktorý vyhral preteky Svetového pohára vo vzduchovej pištoli na 60 rán.

Anketu Niké športovec mesiaca prináša stávková spoločnosť Niké v spolupráci s RTVS. O víťazovi rozhodujú v hlasovaní športoví novinári.

1 Hodnotení

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Petra Vlhová

Petra Vlhová zaknihovala v kanadskom Tremblante 70. pódiové umiestnenie vo Svetovom pohári a neskôr vo francúzskom Courcheveli pridala jubilejné 30. víťazstvo. Gratulujeme!

Viac v článku
Sleduj Peťu na sociálnych sieťach