Titul Niké športovec mesiaca premiérovo získal Stanislav Lobotka

Šikovný stredopoliar zažiaril vo farbách talianskeho SSC Neapol. V mesiaci február nastúpil na päť stretnutí a zakaždým aj s jeho výrazným prispením so spoluhráčmi slávili víťazstvo. Štyri výhry si v boji o Scudetto pripísali v talianskej Serie A a z triumfu sa radovali aj v osemfinále Ligy majstrov.

Stanislavovi Lobotkovi a rovnako aj Neapolu nevyšiel len február, ale žiaria počas celej sezóny. Aj preto sa v jednej z najkvalitnejších líg sveta s náskokom 18 bodov blížia k titulu a ďaleko nie je ani postup do štvrťfinále Ligy majstrov.

Anketa Niké športovec mesiaca, okrem ceny pre víťaza, prináša prostredníctvom Fondu pre budúcnosť športu možnosť oceniť a pomôcť vybranému športovému subjektu sumou 5 000 €. Koho si vo fantastickej forme hrajúci futbalista vyberie?

Boj o najlepšieho Slováka v mesiaci február nebol vôbec jednoduchý. Hráč Neapola za sebou nechal na druhom mieste skejtbordistu Richarda Turyho, ktorý na majstrovstvách sveta obsadil v disciplíne street skvelé 5. miesto a tretí v ankete Niké športovec mesiaca skončil športový strelec Juraj Tužinský, ktorý vyhral preteky Svetového pohára vo vzduchovej pištoli na 60 rán.

Anketu Niké športovec mesiaca prináša stávková spoločnosť Niké v spolupráci s RTVS. O víťazovi rozhodujú v hlasovaní športoví novinári.

Ohodnoť tento príspevok

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Stanislav Lobotka

Stanislav Lobotka získal titul Niké športovec mesiaca vďaka skvelým výkonom za SSC Neapol. Aj jeho pričinením suverénne kraľuje talianskej Serie A a darí sa mu aj v Lige majstrov, kde si pootvorili dvierka do štvrťfinále. Gratulujeme!

Viac v článku
Sleduj Stana na sociálnych sieťach