V novom roku do útoku

Rok 2024 nemá za sebou ani jeden mesiac, ale Fond pre budúcnosť športu už druhýkrát odmeňoval. Vyše 40 športovcov a športových klubov sa tak do plnenia novoročných predsavzatí môžu pustiť aj s pomocou grantu. Najnovšie boli podporení futsalisti, hokejisti, tenistka, kulturista, tanečnica a mnohí ďalší.

Bryndzové halušky na Kilimandžáre

Lukáš Baránek sa môže zapísať do Guinessovej knihy rekordov. Ešte len 19-ročný turista a horolezec je zaujímavý úkaz. Len 4 roky dozadu nenávidel čo i len predstavu o výstupe v horách. Otec ho však spočiatku správne namotivoval a definitívny obrat nastal po výhľade na vrchole kopca. Od toho času zdolal v roku 2020 Gerlachovský štít, o rok na to najvyšších vrch Rakúska, v roku 2022 Mont Blanc a najnovšie sa chystá na najvyšší vrch Afriky. „Od prvého výstupu chcem ísť zakaždým strmšie a rýchlejšie. Teraz som sa však nerozhodol len dostať sa na Kilimandžáro, ale rovno sa chcem zapísať sa do Guinessovej knihy rekordov za bryndzové halušky uvarené v najvyššej nadmorskej výške. Ďakujem preto Fondu pre budúcnosť športu, bez ktorého by tento cieľ zrejme zostal len snom.“

„Bola by som rada, keby Niké pomohlo Nic(k)e“

Prianie, ktoré v prihlásenom videu vyslovila Nicole Emma Herdická, sa nenaplnilo doslovne. Sklamaná však nezostala. Talentovanú tenistku, ktorá čoskoro dovŕši 15 rokov, totiž podporil grantový projekt Niké. Ten jej teraz bude pomáhať vrátiť sa medzi najlepšie v našej krajine. Slovenskú jednotku do 12 rokov z roku 2021 trápia zranenia. „Nemáme za sebou najľahší rok, pretože sme bojovali s achilovkou. Z toho dôvodu sme namiesto takmer dvadsiatich turnajov absolvovali päť a bohužiaľ Nicole má aj teraz problém na rovnakom mieste.“ Prezradil otec talentovanej tenistky. „Nevzdávame sa však a postupne sa opäť chceme šplhať vyššie v rebríčku. Jej prednosťou je určite trpezlivosť a to, že je neskutočný pracant.“

Zhyby s charitatívnym rozmerom

Cvičenie s vlastnou váhou je stále populárnejšie a zhyby na hrazdách sú jeho dôležitým pilierom. Radovan Mydlo však jeden z najtradičnejších cvikov povýšil. V rodnom Lučenci dal dokopy každoročne sa opakujúcu udalosť 1000 Pull Up Challenge, ktorý má aj charitatívny rozmer. „Športoval som odmalička. Medzi základnou a strednou školou sme ako partia bojovali za workoutové ihrisko. Uspeli sme, no po vysokej škole na ňom už pomaly nemal kto cvičiť. Vtedy vznikol nápad dať dokopy udalosť s čo najviac zhybmi za 6 hodín. Aby sa zapojilo, čo najviac ľudí a snažili sa dostať zo seba maximum, som k tomu vymyslel aj charitatívny rozmer a účasť je zadarmo. Za každý jeden zhyb dostane rodina s vybraným hendikepovaným dieťaťom 10 centov. O to viac sa nám však zíde grant.“ Z pôvodných 11 200 bolo v treťom a teda poslednom ročníku 58 000 zhybov! Týmto projekt nekončí a práve naopak sa chce naďalej rozrastať.

Prihláste sa do Fondu aj vy!

Nová odmeňovačka a ďalšie výnimočné príbehy. My však vieme, že slovenský šport je nekonečnou studnicou momentov plných odhodlania. Myslíte si, že by ste nás aj vy mohli zaujať? V tom prípade neváhajte a prihláste vaše video na stránke www.nikefondsportu.sk.

Ohodnoť tento príspevok

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Petra Vlhová

Petra Vlhová zaknihovala v kanadskom Tremblante 70. pódiové umiestnenie vo Svetovom pohári a neskôr vo francúzskom Courcheveli pridala jubilejné 30. víťazstvo. Gratulujeme!

Viac v článku
Sleduj Peťu na sociálnych sieťach