Vďaka Niké športovkyni mesiaca Petre Vlhovej putuje grant z Fondu majstrovi sveta vo vodnom skútri!

Petra Vlhová má za sebou ďalšiu senzačnú sezónu. Stala sa zlatou olympioničkou a získala aj malý glóbus v slalome. Už šesťkrát dominovala v ankete Niké športovec mesiaca, ktorú ovládla aj vo februári. Vďaka tomu mala možnosť prostredníctvom Fondu pre budúcnosť športu vybrať si športovca, ktorý od spoločnosti Niké dostane grant vo výške 5 000 €.

Voľba padla na dvojnásobného majstra sveta vo vodnom skútri, Mária Lamyho. „Spoločne sme sa s Petrou i Borisom rozprávali, koho by sme potešili grantom. Voľba padla na Mária. Je to veľmi šikovný športovec, veríme, že mu získaný grant pomôže v ďalšej kariére,“ ozrejmil výber otec olympijskej víťazky Igor Vlha.  

Grant pôjde na cestovné náklady

Majster sveta z rokov 2012 a 2018 a najúspešnejší vodný skútrista na Slovensku si podporu nesmierne váži. „Bol som prekvapený, že si Petra Vlhová vybrala práve mňa, skutočne som to nečakal.“ My sa však vôbec nečudujeme. Ako sme bližšie spoznali Mária, tak jeho cesta na vrchol sa náramne podobá príbehu Petry Vlhovej. Talent aj zanietenie, zdolávanie neľahkých prekážok, a to aj finančných, a obrovská podpora od rodiny sú u oboch športovcov totožné. „V tejto dobe je ťažké získať podporu. Cením si preto každé euro. Grant si vážim o to viac, pretože sa jedná o jedinú väčšiu finančnú pomoc pre túto sezónu. Peniaze pôjdu na cestovné náklady, aby som sa mohol zúčastniť napríklad majstrovstiev sveta a rovnako aj Európy a investícia pôjde aj do skútra.“

Dcéra obdivuje Petru

Mário sa so zlatou olympioničkou osobne nepozná, to skôr s jej bratom. Majú spoločných známych a zároveň aj Borisa zaujíma téma ohľadom skútrov. „Cez leto by som sa mal zoznámiť aj s našou zlatou olympioničkou. Petru a jej rodinu obdivujem za to, čo dokázali. Veľký krištáľový glóbus, zlato z olympiády a ďalšie úspechy sú fantastické.“ Ohľadom spoznania sa s elitnou športovkyňou má Lamy milý plán. „Na stretnutie s Borisom aj Petrou sa teším z ešte jedného dôvodu. Moja 6-ročná dcérka je veľkým fanúšikom Vlhovej, má jej plagáty rozvešané po stenách, a tak jej chystám prekvapenie, zoznámenie sa s jej idolom.“

Majstrom sveta sa stal na prenajatom skútri

Preklopili sme samozrejme aj ku kariére Lamyho, ktorá je veľmi zaujímavá. „Vodnému skútru sa venujem od 12 rokov už 24 sezón. Titul majstra sveta bol pre mňa po toľkej snahe niečím výnimočným.“ Mário si musel poradiť napríklad s pretekármi, ktorí majú za sebou bohatých rodičov s najnovšou technikou. On im však konkuruje skúsenosťami a drinou. „Uspel som na prenajatom skútri, pretože preniesť tak veľký stroj cez pol sveta do USA nie je jednoduché. Mal som okolo seba dobrý tím, ktorý tvorí moja rodina, a tak po víťazstve zavládla eufória.“ Priznal však, že po titule rýchlo vytriezvel. S hľadaním sponzorov to vo finančne náročnom športe po najväčšom možnom úspechu nie je jednoduché. Spoliehať sa naďalej musí na podporovateľov, ktorí už poznajú jeho príbeh.

Show na vode

O pretekaní na vodnom skútri počul len málokto v našich končinách. „Ani omylom sa nejedná o preteky, kde sa každý skúter premáva po jednom a meria sa čas. Na vode súťaží naraz 20 skútrov v rýchlosti okolo 130 km/h. Pre prizerajúcich divákov sa tak jedná o obrovskú šou,“ priblížil elitný športovec.

Dvojnásobný majster sveta vo vodnom skútri na záver skonštatoval: „Fond pre budúcnosť športu je výborný projekt.“ Ak sa teda venujete športu na amatérskej úrovni alebo by vám mohol pomôcť k ceste na vrchol, tak neváhajte. Natočte video, nahrajte ho na stránku www.nikefondsportu.sk a prajeme vám, aby ste sa aj vy priblížili k vášmu športovému snu.

6 Hodnotení

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Juraj Slafkovský

Náš obrovský hokejový talent po zažiarení na olympiáde v Pekingu aj na MS 2022 dosiahol jeden z najväčších úspechov slovenského hokeja. Montreal Canadiens si ho v prestížnom drafte NHL vybral z 1. miesta!

Viac v článku
Sleduj Juraja na sociálnych sieťach