„Veľmi pekne sa vám chcem poďakovať za to, čo robíte“

Presne takouto milou vetou začal mail, ktorý k nám prišiel. Jeho autorkou je Tatiana Mikovčáková, mama odmeneného talentovaného krasokorčuliara Daniela Mikovčáka. Grant mu pomohol pred takmer dvoma rokmi a výsledky, z ktorých máme nesmiernu radosť, sa dostavili.

Zanietený 7-ročný Košičan

Vráťme sa však na začiatok. Ešte v roku 2020, kedy Fond pre budúcnosť športu vznikol, len 7-ročný zanietený krasokorčuliar spoločne s mamičkou zaregistroval svoje video na stránku www.nikefondsportu.sk. Porota mala v nahranom príspevku možnosť vidieť úprimnú výpoveď mladého Daniela, z ktorého priam razila vášeň pre jeho milovaný šport plného piruet a ladných pohybov. Pred sebou mal jasný cieľ. „Momentálne tvrdo trénujem, pretože tento rok budem reprezentovať Košice na majstrovstvách Slovenska,“ hrdo vyhlásil.

Majster Slovenska aj vďaka Fondu

Prešli takmer 2 roky a Daniel Mikovčák sa opäť dostal do nášho podvedomia. „Veľmi pekne sa vám chcem poďakovať za to, čo robíte,“ napísala nám mama Tatiana, ktorá pokračovala. „V roku 2020 som prihlásila do súťaže video so synom krasokorčuliarom Danielom Mikovčákom, ktorý si prial vyhrať majstrovstvá Slovenska. S vašou pomocou a vašou finančnou podporou sa mu to podarilo, z čoho sa veľmi tešíme. Grant, ktorý môj syn dostal, bol použitý na krasokorčuliarske sústredenie a súkromné ľady s najlepšími trénermi pred konaním majstrovstiev Slovenska.“ Gratulujeme, máme obrovskú radosť. Mladý nádejný športovec sa prihlásil do Fondu pre budúcnosť športu, získal odmenu a teraz je majstrom Slovenska.

Prihláste sa do Fondu aj vy!

Šikovný Daniel sa k svojmu snu priblížil aj vďaka Fondu pre budúcnosť športu. Teraz však projekt od spoločnosti Niké môže pomôcť aj vám. Prihláste vaše krátke dvojminútové video na našu stránku www.nikefondsportu.sk a veríme, že grant dorazí aj ku vám.

Ohodnoť tento príspevok

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Martin Dúbravka

Brankárovi Newcastlu Martinovi Dúbravkovi stačili len dva reprezentačné zápasy k tomu, aby ovládol októbrovú anketu Niké športovec mesiaca. Proti Portugalsku a rovnako aj Luxembursku vytiahol niekoľko excelentných zákrokov, vďaka ktorým je Slovensko už len krok od postupu na ME. Gratulujeme!

Viac v článku
Sleduj Martina na sociálnych sieťach