Vízia 2030, najúspešnejší squashisti, zanietení parakaratisti a ďalší odmenení

Začalo jedno z najobľúbenejších období v roku a my sme sa rozhodli spraviť ho ešte krajším minimálne 20 športovým subjektom, ktoré boli podporené v najnovšej odmeňovačke. Okrem biatlonistky, squashistov a parakaratistov sa tešia aj futbalisti, gymnastka, freestylový lyžiar, tanečníci a ďalší. Blížime sa k takmer 1000 podporeným športovým subjektom!

Čistá hlava a fantastická streľba

Stále len 17-ročná biatlonistka má za sebou sezónu, ktorú by jej mohol nejeden závidieť. Veronika Šteczová sa prebojovala na mládežnícku olympiádu, juniorské majstrovstvá sveta a rovnako aj na majstrovstvá Európy. „V Revúcej máme kvalitný biatlonový klub, kde sme si raz boli pozrieť preteky. Možnosť zasúťažiť si dostala aj Veronika, ktorá mala vtedy 9 rokov. Vyhrala a bolo vymaľované.“ Spomína na začiatky otec Ondrej. Grantom podporená nádejná biatlonistka každým rokom rastie.

Prebojovala sa už do juniorskej reprezentácie a rovnako je v stále známejšom programe Vízia 2030, v rámci ktorej sa zväz snaží zastaviť pád biatlonu na Slovensku. Presne po tom istom, o zvrátenie úpadku športu túži aj Fond pre budúcnosť športu. „Jej veľmi dôležitou vlastnosťou je, že si dokáže udržať čistú hlavu. Vďaka tomu sa v tejto sezóne stala druhou najlepšou strelkyňou v novej generácii biatlonu.“ Skončila hneď za Emou Kapustovou, čo vôbec nie je zlé, keďže chýr o perfektnej streľbe sa u spomínanej biatlonistky dostal ďaleko za naše hranice.

Najúspešnejší squashisti na Slovensku

Imet squash nie len obyčajný víkendový hobby klub. Vo svojom fachu je absolútnou špičkou, čo sa týka počtu slovenských titulov a rovnako aj vychovaných reprezentantov. „Imet squash funguje už viac ako 25 rokov. Na konte máme viac ako desať titulov majstra Slovenska a v juniorských kategóriách si titul pripisujeme prakticky v každom ročníku. Prezradil viacnásobný majster Slovenska a jeden z hlavných trénerov Tomáš Tóth.

Mladší aj starší squashisti sú mimochodom v poslednom období motivovanejší. Šport vyžadujúci poriadnu vytrvalosť a drinu bude od roku 2028 olympijským športom. Určite sa hneď pýtate, či sa tam máme reálnu šancu prebojovať. „Zatiaľ nám nie sú známe kritéria kvalifikácie, ale môžem povedať, že šancu dostať sa na ňu bude mať minimálne jeden z našich reprezentantov.“ Na posledných ME boli traja reprezentanti z piatich práve z čerstvo podporeného klubu, ktorý grant použije čisto na mládež a jej rozvoj.

Vítaní sú hendikepovaní aj zdraví karatisti

Klub, v ktorom sú, hneď po pohybe, najdôležitejšie kamarátstva a komunita. Odmenený PARA-KARATE Bratislava si po získaní grantu chce zaobstarať jednotné klubové oblečenie, kimoná pre členov zo sociálne slabších pomerov a nové pomôcky pre trénovanie. „Vyučujeme tradičné okinawské karate v štýle goju-ryu a jedným z našich cieľov je začlenenie zdravotne znevýhodnených karatistov medzi zdravé deti. Zúčastňujeme sa aj súťaží, naposledy sme sa predstavili na Slovakia open.“ Predstavila inkluzívny klub trénerka Chiara Tereková.

Na Slovakia open jeho členovia už tradične zahviezdili. Domov si zobrali 2 zlaté, 3 strieborné a 2 bronzové medaily. „Nesmierne ma teší pódium v každej súťaži, ale osobne za najväčší úspech považujem to, že sme dobrá komunita. Telesne hendikepovaní a zdraví karatisti tvoria súdržnú partiu.“ V klube z hlavného mesta učia jej členov tímovému duchu, morálke aj etike.

Zapojte sa do Fondu aj vy!

Počet podporených športových subjektov čoskoro prekročí jubilejnú tisícovú hranicu. Ak aj vy chcete patriť do tejto elitnej skupiny, tak natočte video, nahrajte ho na www.nikefondsportu.sk a presvedčte porotu Fondu, že práve vy si zaslúžite podporu.

4 Hodnotení

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Petra Vlhová

Petra Vlhová zaknihovala v kanadskom Tremblante 70. pódiové umiestnenie vo Svetovom pohári a neskôr vo francúzskom Courcheveli pridala jubilejné 30. víťazstvo. Gratulujeme!

Viac v článku
Sleduj Peťu na sociálnych sieťach