Výborné rozhodnutie! Vďaka nemu patrí do svetovej elity!

Lenka Keselá pred niekoľkými rokmi presedlala z lyžovania na menej známu obdobu inline alpine. Svoju športovú kariéru nasmerovala najlepším možným smerom, pretože aktuálne je len päť pretekárok, ktoré sa vo svetovom rebríčku umiestnili vyššie. Aj to presvedčilo porotu Fondu pre budúcnosť športu, aby jej udelila grant v hodnote 2 500 €.

Lyže so snehom vymenila za korčule s asfaltom

Inline alpine je adrenalínový šport, ktorý by sa dal nazvať letným lyžovaním. Pretekári pri ňom lyže vymieňajú za korčule a sneh za asfalt. Na Slovensku sa mu venuje len zopár športovcov, no aj napriek tomu sa môžeme hrdiť reprezentantkou, ktorá patrí do svetovej elity. „V celkovom hodnotení Svetového pohára som v poslednej sezóne obsadila 6. miesto, čím som obhájila maximum z vlaňajška. Okrem toho som zase na domácej scéne obhájila triumf v Československom pohári. Určite som teda spokojná,“ zhodnotila posledný ročník Lenka Keselá. Nemusí byť teda ani reč o tom, či je najlepšia na Slovensku.

Gutová-Behramiová, Odermatt, či Vlhová

Menej tradičnému športu sa venuje už 18 rokov a to oslávila len 25. narodeniny. Ak si lámete hlavu, ako sa vôbec dostala k inline alpine, o ktorom ste azda ani nepočuli, tak vás nebudeme dlho naťahovať. „Cez lyžovanie. Počas toho, ako som sa mu aktívne venovala, tak inline alpine bol súčasť mojej letnej prípravy. Narastajúcim vekom som cítila stále väčšiu šancu presadiť sa práve v športe s korčuľami na asfalte a teraz som šiesta najlepšia.“ Od korčuliarky sme sa zároveň dozvedeli, že inline alpine používa aj lyžiarka elita ako súčasť letnej prípravy. „Viem určite, že sa takto pripravuje Lara Gutová-Behramiová, či Marco Odermatt a videla som tiež, že aj naša Petra Vlhová jazdila na kolieskových korčuliach.“

Ponožky s bránkami a lyžiarmi

Lenka má aj svoj talizman. Je ním jeden konkrétny druh ponožiek s bránkami a lyžiarmi, z ktorých má niekoľko párov a bez nich na preteky nenastupuje. Aj so spomenutým motívom sa chce v najbližšej sezóne posunúť ešte vyššie vo svetom rebríčku a na medzinárodných pretekoch túži po najviac medailových pozíciách. Veríme, že k tomu prispeje aj Fond pre budúcnosť športu. „Grant použijem na financovanie prípravy v Nemecku, kde je inline alpine na najvyššej úrovni. Okrem toho sa mi peniaze zídu aj na uhradenie nákladov s najbližšími majstrovstvami sveta, ktoré sa budú konať v Ríme.“

Prihláste sa do Fondu aj vy!

„Za grant som veľmi vďačná. Budem sa snažiť teraz čo najlepšie reprezentovať nielen Slovensko, ale aj Fond pre budúcnosť športu.“ Za krásne slová na záver špičkovej pretekárke ďakujeme a k čo najlepšej reprezentácii veľmi radi pomôžeme aj vám. Nahrajte svoje video na stránku www.nikefondsportu.sk a veríme, že vás odmena neminie.

2 Hodnotení

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Petra Vlhová

Petra Vlhová zaknihovala v kanadskom Tremblante 70. pódiové umiestnenie vo Svetovom pohári a neskôr vo francúzskom Courcheveli pridala jubilejné 30. víťazstvo. Gratulujeme!

Viac v článku
Sleduj Peťu na sociálnych sieťach