Ženská reprezentácia si v stolnom tenise zasmečovala titul Niké športovec mesiaca

Stolným tenistkám Slovenska sa podaril historický úspech. Na MS družstvách v čínskom Čcheng-tu sa po výborných výkonoch dostali medzi osmičku najlepších, čím prekonali 13. miesto z roku 2000. Výnimočné umiestnenie bolo zároveň ocenené titulom Niké športovec mesiaca.

Už aj mesiac október má na Slovensku svojho športového kráľa, respektíve kráľovné. Ženská reprezentácia bola na MS v stolnom tenise zložená z trojice Ema Labošová, Tatiana Kukuľková a Barbora Balážová. Spomínané hráčky sa v osemfinále dostali cez favorizované Francúzsky a až v štvrťfinále nestačili na Japonky.

Anketa Niké športovec mesiaca prináša, okrem ceny pre víťaza, prostredníctvom Fondu pre budúcnosť športu možnosť oceniť a pomôcť ďalšiemu športovému subjektu sumou 5 000 €. Reprezentantky sa rozhodli podporiť ich nasledovníkov, o ktorých sa vzorne starajú v klube MSTK Trnava.

Hlasovanie bolo pri viacerých výnimočných výkonoch veľmi tesné. Naše stolné tenistky uspeli zhodne s náskokom štyroch hlasov pred dostihovým jazdcom Lukášom Matuským aj pred paracyklistom Jozefom Metelkom. V tesnom závese za nimi sa umiestnili aj Vanessa Hocková, Štefan Svitko, či Martin Vaculík.

Anketu Niké športovec mesiaca prináša stávková spoločnosť Niké v spolupráci s RTVS. O víťazovi rozhodujú v hlasovaní športoví novinári.

Ohodnoť tento príspevok

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Stanislav Lobotka

Stanislav Lobotka získal titul Niké športovec mesiaca vďaka skvelým výkonom za SSC Neapol. Aj jeho pričinením suverénne kraľuje talianskej Serie A a darí sa mu aj v Lige majstrov, kde si pootvorili dvierka do štvrťfinále. Gratulujeme!

Viac v článku
Sleduj Stana na sociálnych sieťach