Ženská reprezentácia si v stolnom tenise zasmečovala titul Niké športovec mesiaca

Stolným tenistkám Slovenska sa podaril historický úspech. Na MS družstvách v čínskom Čcheng-tu sa po výborných výkonoch dostali medzi osmičku najlepších, čím prekonali 13. miesto z roku 2000. Výnimočné umiestnenie bolo zároveň ocenené titulom Niké športovec mesiaca.

Už aj mesiac október má na Slovensku svojho športového kráľa, respektíve kráľovné. Ženská reprezentácia bola na MS v stolnom tenise zložená z trojice Ema Labošová, Tatiana Kukuľková a Barbora Balážová. Spomínané hráčky sa v osemfinále dostali cez favorizované Francúzsky a až v štvrťfinále nestačili na Japonky.

Anketa Niké športovec mesiaca prináša, okrem ceny pre víťaza, prostredníctvom Fondu pre budúcnosť športu možnosť oceniť a pomôcť ďalšiemu športovému subjektu sumou 5 000 €. Reprezentantky intenzívne hľadajú adepta na spomínaný grant.

Hlasovanie bolo pri viacerých výnimočných výkonoch veľmi tesné. Naše stolné tenistky uspeli zhodne s náskokom štyroch hlasov pred dostihovým jazdcom Lukášom Matuským aj pred paracyklistom Jozefom Metelkom. V tesnom závese za nimi sa umiestnili aj Vanessa Hocková, Štefan Svitko, či Martin Vaculík.

Anketu Niké športovec mesiaca prináša stávková spoločnosť Niké v spolupráci s RTVS. O víťazovi rozhodujú v hlasovaní športoví novinári.

Ohodnoť tento príspevok

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Ženská reprezentácia v stolnom tenise

Ženská reprezentácia v stolnom tenise prepísala históriu! Na MS družstiev v čínskom Čcheng-tu sa prebojovala medzi osem najlepších tímov, čo je nové maximum pre našu krajinu.

Viac v článku
Sleduj stolný tenis na sociálnych sieťach