„Naty je už v reprezentácii, skoro v každom zápase strelí gól“

Jednu z najšikovnejších a možno aj najlepšiu slovenskú hokejistku s ročníkom narodenia 2009 sme podporili pred vyše rokom. Grant padol na úrodnú pôdu, čo môže byť jasné už z nadpisu, a to nás nesmierne teší. Ako sa talentovaná hokejistka posunula, o čom sníva, kto jej najväčším vzorom a od koho sa naučila zakončovať blafákom?

Návrat do minulosti

Natáliu Gerő sme vám v januári minulého roka predstavili ako hokejistku a zároveň všestrannú športovkyňu, ktorá žala úspech v takmer každom športe. Vo svojej kategórii napríklad získala titul majsterky Slovenska v horskej cyklistike a v najmilovanejšom hokeji sa nestratila ani medzi chlapcami. „Má 13 rokov, čo znamená, že ju necelý rok delí od toho, aby mohla hrať za ženy,“ povedala nám vtedy mama Jana Meiszlingerová.

Mala pravdu. Na správu o úspešnom začlenení talentovanej hokejistky do reprezentácie sme dlho nečakali. Nás však zákonite zaujímalo viac. „Nominácia do reprezentácie ju veľmi potešila. Do kategórie U16 ju zobrali už ako 13-ročnú. Proti starším hokejistkám nebolo jednoduché presadiť sa, ale po chvíľkovej adaptácii sa jej náramne darí. Napríklad len nedávno bola už ako 14-ročná na Medzinárodnom turnaji dievčat do 16 rokov, kde sa so štyrmi gólmi stala najlepšou strelkyňou tímu.“ Skromnosť Naty neopustila ani po vydarenom turnaji, keď napríklad zásluhu na góloch pripisuje celému tímu.

Ženskú extraligu si podmaňuje ako 14-ročná

Možno práve pokora Natáliu doviedla k tomu, že je označovaná za jednu z najlepších slovenských hokejistiek jej generácie. „Trénuje a hrá u chlapcov „baranov“, od ktorých má možnosť veľa sa naučiť. Na majstrovstvách Slovenska s nimi napríklad vybojovala bronz. Tento rok však hrala aj v slovenskej ženskej lige za ŽHKm Zvolen, kde jej spolu s jej spoluhráčkami ušlo tretie miesto len o vlások. V najvyššej súťaži však bola len ako 14-ročná šiesta najlepšia strelkyňa ligy.“ My zároveň doplníme, že v družstve Zvolena kraľovala v takmer všetkých štatistikách. 

Ďalej už dostali priestor sny talentovanej hokejistky. „Najviac túži, aby sa dostala a zahrala si v ženskej obdobe NHL. Viackrát sa na ňu boli pozrieť skauti zo zámoria a aj ju pozývajú do škôl na polovičné štipendiá. To je ale stále nesmierne drahá záležitosť. Vedia však o nej a myslím si, že vďaka tomu má šancu splniť si svoj sen.“ Dovtedy sa bude chcieť čo najviac inšpirovať a brať si príklad z najlepších. Blafák sa naučila sledovaním Pavla Daciuka, jej najobľúbenejším hokejistom je Connor McDavid, s ktorého číslom 97 hrá a zo slovenských hokejistov je jej vzorom Ivan Ďatelinka obliekajúci si dres Banskej Bystrice.

Prihláste sa do Fondu aj vy!

Reč padla aj o reprezentácií a blížiacich sa MS v hokeji. Našim reprezentantom verí minimálne na štvrťfinále a pozerala aj ženské MS, kde fandila postupu do B-kategórie. Natália Gerő môže byť vzorom aj inšpiráciou zároveň, ak váhate, či sa prihlásiť do Fondu pre budúcnosť športu. Veľký progres zaznamenala najmä vďaka nesmiernej snahe, ale pomohol jej aj grant. Preto okrem driny na tréningu sa môžete posunúť vpred aj prihlásením videa na www.nikefondsportu.sk.

1 Hodnotení

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Petra Vlhová

Petra Vlhová zaknihovala v kanadskom Tremblante 70. pódiové umiestnenie vo Svetovom pohári a neskôr vo francúzskom Courcheveli pridala jubilejné 30. víťazstvo. Gratulujeme!

Viac v článku
Sleduj Peťu na sociálnych sieťach